Domovská stránka

Blog

Sádrokartón - nenahraditeľný pomocník pri renovácii

Sádrokartón - nenahraditeľný pomocník pri renovácii

user

Svitlana Bortnyk

blog photo

Sadrokartón – to je moderný doskový stavebný a dokončovací materiál na renováciu, ktorý sa skladá z dvoch hlavných zložiek: sadrového jadra a lepenky. Sádra poskytuje výplňové, tepelné a zvukovoizolačné vlastnosti. Kartón dodáva výrobku dokonale rovný povrch, vysokú tuhosť a minimalizuje vnútorné pnutie, ktoré vzniká pri montáži a preprave dosky.

Kľúčové výhody sadrokartónu na opravy sú: nízka hmotnosť, dostatočná pevnosť, šetrnosť k životnému prostrediu, dokonale rovný povrch, jednoduchosť/rýchlosť montáže a demontáže, odolnosť, jednoduchosť spracovania a univerzálnosť použitia.

Kde sa používa sadrokartón?

Konštrukcie na báze sadrokartónu sa používajú na rôzne účely: od kancelárskych a obchodných priestorov až po kuchyne a kúpeľne v obytných budovách. Univerzálnosť materiálu zabezpečuje potrebné vlastnosti povrchu v miestnostiach s rôznymi mikroklimatickými podmienkami.

Sadrokartónové dosky sa často používajú pri renovácii bytov. Vďaka jeho univerzálnym vlastnostiam, ako aj určitej flexibilite dokážu remeselníci vytvárať nielen rovné, ale aj zakrivené plochy napríklad pri projektovaní priechodov alebo vnútorných priestorov.

V závislosti od účelu môže byť hyspokartón šesť rôznych typov: stenový, stropný, odolný proti vlhkosti, dizajnový, vysokopevnostný a ohňovzdorný. Pozrime sa na to bližšie:

  • Nástenné sadrokartónové dosky –sú štandardným typom materiálu. Doska môže mať hrúbku 12,5 mm alebo viac, čo priamo ovplyvňuje pevnosť a hmotnosť výrobku: od 22,3 do 33,5 kg. Používa sa na vyrovnávanie stien a stavbu priečok;
  • Stropné sadrokartónové dosky – sú ľahšie a tenšie ako stenové sadrokartónové dosky. Štandardná hrúbka dosky je 9,5 mm. Nie je vystavená výraznému mechanickému namáhaniu. Dĺžka stropnej sadrokartónovej dosky je od 2 do 2,5 metra, s hmotnosťou od 17,5 do 21,9 kg. Určené na vyrovnávanie a montáž stropných povrchov;
  • Vlhkuvzdorné sadrokartónové dosky - používajú sa na opravy v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, až do 85 %: kuchyne, kúpeľne, výrobné haly atď. Počas výrobného procesu sú dosky impregnované špeciálnym protiplesňovým zložením, ktoré zabraňuje vzniku plesní;
  • Dizajnová sadrokartónová doska –to je špecializovaný materiál, ktorý má minimálnu hrúbku 6,5 mm, čo umožňuje ohýbanie plechu. Používa sa na vytváranie oblúkových vnútorných otvorov a iných tvarových prvkov (pri realizácii originálnych návrhov interiéru );
  • Vysokopevnostná sadrokartónová doska - obsahuje prídavné komponenty, ktoré výrazne zvyšujú pevnosť plechu. Používa sa na miestach s vysokým mechanickým zaťažením;
  • Ohňovzdorná sadrokartónová doska - vďaka dodatočnému spracovaniu filamentovými niťami má výrazne vyššiu odolnosť voči zvýšeným teplotám a ohňu.

Vlastnosti a vlastnosti sadrokartónu

Vďaka vysokým technickým vlastnostiam a praktickým vlastnostiam špecialisti spoločnosti W2Studio z Kyjeva často používajú sadrokartón pri rekonštrukciách bytov na kľúč . Nízke náklady na materiál vám tiež umožňujú zrekonštruovať byt v novostavbe s minimálnou cenou za meter štvorcový.

Kľúčové vlastnosti sadrokartónu :

  • Maximálne prípustné zaťaženie (v závislosti od typu) – priemerne 30 kg/ m2 ;
  • skupina toxicity – T1;
  • Index tepelnej vodivosti je 0,35 W/m*K, umožňuje použitie v miestnostiach s technológiami na úsporu tepla;
  • Indikátor požiarnej odolnosti a horľavosti – B1-B2, H1.

Štandardná veľkosť sadrokartónovej dosky je 2500 x 1200 mm. Aj v stavebných predajniach v Kyjeve nájdete plechy s inými celkovými rozmermi (šírka od 600 do 2000 mm, dĺžka od 2000 do 3000 mm).

Špecialisti z W2Studio v Kyjeve vysoko oceňujú fyzické a praktické vlastnosti sadrokartónu a pravidelne používajú tento materiál pri realizácii svojich vlastných projektov! Ak máte ešte nejaké otázky, kontaktujte manažéra W2Studio a získajte podrobnú konzultáciu!

October 10, 2023

Máte nejaké otázky?

Zanechajte požiadavku a my vás budeme kontaktovať!

Ďakujeme!
Náš manažér vás bude čoskoro kontaktovať!
Jejda! Skontrolujte, či sú vyplnené všetky polia!

Keter Construction Company -
poskytovateľ riešení inteligentného bývania

Slovensko

instagramfacebooklinkedinyoutubepinterestpinterest

Österreich

instagramfacebooklinkedinlinkedin

+4210918532065

info@ketercompany.sk

(c) Keter Construction Company s.r.o.
Obchodna 559/37
811 06 Bratislava - mestska cast Stare Mesto
Политика конфиденциальности